Salman: “0.5 Faiz Esnafımıza Verdiğimiz Bir Nimettir”

Adıyaman 19 Kasım 2018 00:00
Videoyu Aç Salman: “0.5 Faiz Esnafımıza Verdiğimiz Bir Nimettir”
A
a

Adıyaman Yeni Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, esnafa sağlanan krediler hakkında bilgi aktardı.

Yaşanan ekonomik sıkıntıların hazineden gelen desteği azalttığını belirten Salman, buna rağmen daha önce verilen kredilerden gelen para ile esnaflara yardımcı olduklarını belirterek şöyle devam etti;

“Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi olarak biz Türkiye çapında 1000'e yakın bir esnaf kefaletin olması şu andaki piyasanın daralmasına sebebiyeti bankaların faiz oranlarının yüksek olması. Tabii ki bu arada esnafımızın büyük bir kısmı Esnaf Kefalet Kooperatifi yoğunluk temasıdır. Şu anda 4 aya yakın hazineden veya genel müdürlükten bize para da gelmiyor. Ama geri dönüşlerimiz şu anda ayda 3 milyon 4 milyon geri dönüşlerimiz var. Bu gelen bize müracaat eden esnaf kardeşlerimizin istekleri doğrultusunda kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yalnız şöyle bir şey de arz edeyim. Gün veriyoruz şu anda müracaatlar olduğundan dolayı 1 ay 2 ay içerisinde bu kardeşlerimize yardımcı oluyoruz. Piyasaya baktığımda faiz oranlarının bankalarda uçuk olması sivil toplum örgütlerinin esnafların bu konuda 0.5 faiz ile esnafımıza verdiğimiz bir nimettir. Allah bu konuda hükümetimizin veyahut da yetkililerden razı olsun. Bizler de herhangi bir oran yani yükseltme olmadı. Ama şu bir gerçek şu anda esnaf kefaletler kooperatiflerin olmasından dolayı esnafların hayatta kalmasından dolayı en büyük destek Hazine ve Halk Bankası'nın desteğiyle oluyor. Bunu da şu anda mevcut herhangi bir faiz oranı artışı olmadığından dolayı esnaf kardeşlerimiz gelip de burada şartları tutan kendilerine bir gün veriyoruz müracaatlarını alıyoruz bir ay 2 ay içerisinde dedi temennilerini yerine getiriyoruz. Dolayısıyla piyasaya baktığımızda en düşük faiz oranı esnaf kefalet kooperatiflerinin oluyor. Dolayısıyla bizde gelen kardeşlerimizi boş vermiyoruz bu konuda kendilerine katkıda sağlıyoruz.”

Kaynak : P.H.A
1000
icon
abdullah 19 Kasım 2018 14:32

Allahın yasakladığı ve haram olan faiz nezaman nimet oldu?

0 0 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir