Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 25-04-2024 12:06

Kommagene Fotoğraf Zirvesi açılışı gerçekleştirildi

ADIYAMAN (PHA) - Bu yıl birincisi düzenlenen Uluslararası Kommagene Fotoğraf Zirvesi, Vali Osman Varol’un katılımıyla özel bir otelde düzenlenen açılış programı ile başladı.

Kommagene Fotoğraf Zirvesi açılışı gerçekleştirildi

Kommagene Fotoğraf Zirvesi programı açılışı Adıyaman Valisi Dr. Osman Varol ve Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere’nin katılımlarıyla gerçekleştirildi. 4 gün sürecek etkinlikte Adıyaman’ın zengin tarihi ile eşsiz güzellikleri, ülkemizin ve uluslararası alanda başarılı çalışmalarıyla göz dolduran fotoğrafçıların objektifleriyle buluşacak. 25-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Adıyaman’ın zengin kültürünün, mutfağının, eşsiz doğasının ve kadim tarihinin fotoğraflanacağı program kapsamında Nemrut Dağı'ndan Gerger Kanyonlarına, Perre Antik Kenti’nden Kızılin Köprüsüne, Yüzen adalardan Kahta kalesine, Cendere Köprüsünden, Karakuş Tepesine, Abuzer Gaffari Türbesinden Safvan Bin Muattal Külliyesine, Mezopotamya’nın mistik atmosferinde tarih, doğa, kültür dolu bir program hedefleniyor.

Vali Osman Varol Adıyaman Valiliği resmi sosyal medya hesabında yapmış olduğu paylaşımda “Bugün startını verdiğimiz fotoğraf zirvesinin hayırlı olmasını diliyor, zirvenin ilimizin sahip olduğu zengin turizm potansiyelini etkin bir şekilde tanıtımına katkı sunmasını temenni ediyoruz.” dedi.

Haber: Yusuf Işık/Adıyaman PHA

Kaynak : PHA

AloğluAloğlu