Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 28-03-2020 11:37   Güncelleme : 28-03-2020 11:37

İl İdare Kurulu, Koronavirüs Tedbirleri İçin Toplandı

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Korona Virüs (COVİD-19) ile ilgili alınacak ilave tedbir ve önlemlerin görüşüldüğü İl İdare Kurulu Toplantısı Vali Aykut Pekmez Başkanlığında toplandı. Piknik, mesire ve ören yerleri yasaklandı, zorunlu haller dışında dışarı çıkılmaması kararlaştırıldı.

İl İdare Kurulu, Koronavirüs Tedbirleri İçin Toplandı
Valilik Toplantısı Salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy ve İl Müdürleri katıldı.
Vali Aykut Pekmez Başkanlığında toplanan İl İdare Kurulunda, Koranavirüs salgını kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün akşam kamuoyuna açıklanan yedi yeni tedbir ile daha önceki tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne kadar alınan tedbirlere vatandaşların en üst seviyede riayet etmeleri ve vatandaşların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarının sağlanmasına yönelik konular görüşüldü. 
İl İdare Kurulunda alınan karar ile şehirlerarası otobüs seyahatleri Valilik iznine bağlanarak, kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışma sistemine geçilmesi ve alınan kararın tüm işletmelere tebliği edilmesini,
Şehir içi minibüslerin yolcu kapasitesinin %50 azaltılarak oturma düzeninin seyrekleştirilmesi, 
Hafta içi ve hafta sonlarında piknik, mesire ve ören yerlerinin yasaklanması,   
Korona Virüsün yayılmasını önlemek amacıyla il ve ilçe girişlerinde Emniyet ve Jandarma ekiplerinin koordineli bir şekilde araç kontrollerini yaparak, il genelinde zaruri haller dışında vatandaşların evlerinde çıkmamaları hususunda uyarılması ve keyfi çıkanlar hakkında gerekli yaptırımın uygulanması, 
21 Mart’a alınan kararla sokağa çıkması sınırlandırılan 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların il genelinde takibinin sıkı bir şekilde yapılması konuları kararlaştırıldı.
İl İdare Kurulu toplantısının akabinde İl Pandemi Kurulu toplanarak sosyal izolasyon ile iller bazında sosyal mesafeyi en üst seviyeye taşıyacak ilave tedbirler görüşülerek karara bağlandı. 
Toplantı, görüş ve önerilerin alınması ile sona erdi.
AdminAdmin