“HEDEF ÜLKE TÜRKİYE”

Okunma: 2527
Çelikhan 12 Kasım 2017 15:10
Videoyu Aç “HEDEF ÜLKE TÜRKİYE”
A
a

Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, Çelikhan Ve Köylerini Kalkındırma, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği tarafından yürütülen “Uyanan Nesiller” projesi kapsamında Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve aynı zamanda Star gazetesi köşe azarı Adnan Boynukara tarafından “Hedef Ülke Türkiye” Konulu bir konferans verildi.

Çelikhan şehit Şeyho Şişman Anadolu Lisesinin çok amaçlı salonunda gerçekleşen konferansa, Çelikhan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, Belediye Başkanı Mustafa Bulut, Ak Parti İlçe Başkanı Mahmut Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar, Dernek yöneticileri ve gençler katıldı.
Programın sunuculuğunu Ali Ayaz’ın yaptığı konferansta Dernek Başkanı Sabri Altın ve Belediye Başkanı Mustafa Bulut birer selamlama konuşması yaptı.
Konuşmalardan sonra sahneye çıkan Milletvekili Boynukara, Türkiye’nin neden hedef ülke olduğunu anlattı.
2009 yılından sonra Türkiye’nin hedef tahtasına konduğunu aktaran Boynukara,  Bunu anlamak için Dünya’da ve yakın coğrafyamızda olup bitenlere yakından bakmak gerektiğini belirtti.
Türkiye’nin birçok darbe ve darbe teşebbüsü ile karşılaştığını, Ak Parti iktidarı ile birlikte demokratikleşme sürecinin hızla ilerlediğini söyleyerek, Ak Parti’nin önününde kesilmek istendiğini aktardı.
80 darbesinde 14 yaşında bir çocuk olarak yaşadığı işkenceleri anlatan Boynukara, Devlet memuru olarak çalıştığı dönemlerde yaşadığı sıkıntıları da örneklerle anlattı.
2010 yılından itibaren HSYK seçimleri, Gezi olayları, Mit tırları davası, 17-25 Aralık operasyonları ve en son olarak 15 Temmuz darbe girişimleri ile ülkenin önünün tıkatılmak istendiğini anlatan Boynukara, Bütün bu olumsuzluklara rağmen ülkenin büyüme gerçekleştirdiğini ve emin adımlarla ilerlediğini belirtti.
Türkiye’nin yaşadığı bütün bu olumsuzluklarının yanında birde komşu ülkelerimizdeki karışıklıklar ve terör örgütleri ile mücadele ettiklerini aktaran Boynukara, ülkenin içinde bulunduğu tüm olumsuz koşullara rağmen hedeflerine ilerlediğini söyledi.
Yaptığı konuşmanın ardından gençlerin sorularına da cevap veren Boynukara daha sonra bir grup öğrenci ile hatıra fotoğrafı çekti.
 
Kaynak : ÇELİKHAN HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR

Çelikhan'dan Dünyaya Açılan Pencere