Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 24-03-2023 21:30   Güncelleme : 24-03-2023 21:30

Polat: Yaralarımızı elbirliği ile saracağız

ADIYAMAN (PHA) - Türkiye'de 14 Mayıs'ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Parti'nden (AK Parti) Milletvekili Aday Adayı Olan Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat,

Polat: Yaralarımızı elbirliği ile saracağız

depremin ilk gününden itibaren Adıyaman’da bir yandan enkaz altında kalanları kurtarmak için uğraştığını belirtirken diğer yandan gıda, giyim gibi ihtiyaçları karşılamak için yoğun çaba içerisine girdiğini söyledi.ın en kısa sürede daha yaşanılabilir bir şehir olacağını belirten AK Parti Milletvekili Aday Adayı Olan Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, şimdi yaraların sarılma zamanı olduğunu söyledi.
Bu kenti ayağı kaldırmak için gece- gündüz çalışacağını belirten Polat, şunları söyledi:


"6 Şubat tarihinde bölgemizde meydana gelen ve en çok ilimizi etkileyen deprem nedeniyle şehrimizin harabeye döndüğünü hepimiz üzülerek gördük. Deprem nedeniyle binlerce canımızı kaybettik. Binlerce canımız yaralandı ve halen tedavi görüyorlar. Binlerce evimiz ve iş yerimiz yıkıldı. 

Şimdi yaralarımızı sarma zamanı… Aynı zamanda seçimlerin sathı mailine giriyor olmamız bizler için yaşadığımız sıkıntılı süreci daha da zor hale getirmiştir. Adıyaman’ın bir evladı olarak her iki süreci bir arada götürmek zorunda olduğumuzun bilincindeyim.  Bu şehri tekrar ayağa kaldırmak için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bizler bu şehrin sevdalılarıyız. Çünkü bu şehre bir borcumuz var, çünkü bizler bu şehirde doğduk, bu şehirde büyüdük. Bu şehir bizim ana yurdumuz, ata yurdumuzdur. Şehrimizi eski halinden çok daha güçlü ve işler halde olması için bir dakika dahi durmadan çalışacağız, çabalayacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın  Erdoğan’ın liderliğinde şehrimizin ilçeleri ve köylerinde en kısa sürede konutların ve iş yerlerinin yapımına başlanılacak, şehrimiz daha güvenli hale gelecektir. Saygıdeğer Adıyamanlı hemşerilerimizin Cumhurbaşkanımıza olan güvenleri asla boşa çıkmayacak ve Adıyaman en kısa sürede daha yaşanılabilir bir şehir olacaktır."
 

Kaynak : PHA

AdminAdmin