Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 11-05-2021 23:15   Güncelleme : 11-05-2021 23:15

Çelikhan'da İsrail'in Mescid-i Aksa saldırıları protesto edildi

Çelikhan'da "Çelikhan Dayanışma Platformu" adı altında bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, İsrail'in Mescid-i Aksa saldırılarını protesto etti.

Çelikhan'da İsrail'in Mescid-i Aksa saldırıları protesto edildi
Çelikhan Dayanışma Platformu adı altında bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar Çelikhan Cumhuriyet meydanında toplandı.

Türk ve Filistin bayraklarıyla donatılan araçlarla korna çalan grup, şehir turunun ardından Cumhuriyet meydanında basın açıklaması yaptı.


STK'ler adına açıklamayı okuyan ÇEYDER Başkanı Müslüm Çakmak, İsrail devletinin kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirdiğini dile getirdi.

ÇEYDER Başkanı Müslüm Çakmak sözlerinin devamında:
"Siyonist güçler her zaman olduğu gibi bu Ramazan ayında da sistematik ve  aşamalı olarak Filistinli Müslümanlara saldırıp Mescidi Aksa’yı işgal etme planını devreye sokmaktadır. Buna bağlı olarak Şuanda İsrail,Mescidi Aksa’da 1967 yılından beri görülmemiş bir zulüm icra etmektedir.Harem-i Şerif’te namaz kılan,ibadet eden Müslümanların üzerine ses bombaları,plastik mermi ve biber gazıyla saldırmakta ,zulme direnenleri vahşice yaralamakta ve öldürmektedir.
         Dini ne olursa olsun,ibadet halindeki hiçbir insana yapılamayacak saldırılar yapılmaktadır.Ve bu saldırıların temel amacı, Mescidi Aksa’yı Müslümanların mabedi olmaktan çıkarıp,Yahudi sinagoguna çevirmektir.
         Biz Çelikhan halkı olarak,bu insafsız Siyonist baskı,tahrik ve zulmüne karşı sesimizi yükseltmek durumundayız.             
          Biz şuanda, İsrail zulmüne karşı Filistinli kardeşlerimiz ve Mescidi Aksa için ancak dua edebiliyoruz. Ancak duanın ötesinde, yapacağımız şeyler vardır.Biz Müslümanlar olarak İsrail’e karşı yapabileceğimiz en etkili eylem,mallarını boykot edip ekonomilerine zarar vermektir.Bizler dünyaperest olan Yahudilerin mallarını tüketmesek,boykot edersek,Yahudileri can alıcı yerinden vurmuş oluruz.Bu boykot Yahudilere karşı şuan kullanacağımız en etkili silah olduğunu hiçbir zaman unutmayalım.Bunu yapabilir ve yapmalıyız.Şunu unutmamak gerekir ki, aldığımız her Yahudi malı Mescidi Aksa’da namaz kılan Müslümana sıkılan kurşundur. 
         İsrail ve işbirlikçilerinin Müslümanların ilk kıblesine saldırmalarının altındaki temel neden;İslam dünyasının bölünmüş ve parçalanmışlığıdır.İsrail bu pervasız cesareti, bazı İslam devletlerinin ihanetinden almaktadır. 
      Siyonist güçlerin Mescidi Aksa’nın mahremine yapmakta olduğu eşi görülmemiş zulme karşı, Filistinli mazlum Müslümanlar tüm imkansızlıklara karşın; kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla tarihte görülmemiş bir direniş göstermektedirler.Tarihin nöbet değişiminde ,tarihi görevlerini yerine getirip tüm dünya Müslümanlarının izzetini korumaya çalışmaktadırlar. Filistinli izzetli mazlumlarının direnişini Çelikhan halkı olarak selamlıyoruz ve kıyamınız mübarek olsun diyoruz.

         Ey Filistinli kardeşim!
         Sizin bu direnişiniz Allah’ın izniyle;Mescidi Aksa’nın,Kudüs’ün ve Filistin’in özgürlüğünü müjdelemektedir.Filistin’e selam,direnişe devam…"

Basın bildirisinin ardından Çelikhan İlçe Müftüsü Osman Düger tarafından İşkal altındaki Filistin halkı için dua edildi.

Bildiriye destek veren STK'lar:
1.     Çelikhan Ön-Der
2.    15 Temmuz Millet Şehitleri Camii Derneği
3.    Esnaf ve sanatkârlar odası
4.    Eğitim-Bir-Sen
5.    Memur-Sen
6.    Çey-Der
7.    Başpınar Camii Derneği
8.    Çelikhan Avcılar ve Atıcılar ve ihtisas Derneği
9.    Çelikhan Eğitime Destek platformu
10.    Yunus Emre Camii Derneği
11.    Ulu camii derneği
12.    Yeni camii derneği
13.    Camii mahallesi derneği
14.    Tütün Kooperatifi
15.    Diyanet-Sen
16.    Barla eğitim kültür derneği
17.    Muhtarlar derneği
18.    İlim Kültür Vakfı
19.    Balaban Eğitim Kültür Derneği
20.    Çelikhan Ziraat Odası
21.    Çelikhan İHH
 
AdminAdmin