Doğalgaz Kesintisi Nedeniyle Çelikhan Buz Kesti

Çelikhan 19 Ocak 2022 14:18
Videoyu Aç Doğalgaz Kesintisi Nedeniyle Çelikhan Buz Kesti
A
a

Çelikhan'da yaşanan Doğalgaz kesintisi vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Çelikhan'a doğalgaz gelmesiyle büyük sevinç yaşayan Çelikhan'lı vatandaşlar güne hayal kırıklığıyla uyandı.
Taşıma yoluyla gaz arzının sağlandığı Adıyaman'ın Çelikhan İlçesi ve Pınarbaşı beldesinde kar yağışı sebebiyle yolların kapalı olması sonucu İlçe genelinde doğalgaz kesildi.
Tankerlerle sıvılaştırılmış Doğalgaz (CNG) getirilip dağıtılması ve Meteoroloji tarafından günler öncesinde yapılan uyarıların dikkate alınmaması sonucu binlerce vatandaş soğuğa ve açlığa mahkum edildi.
Vatandaşlar tarafından yapılan açıklamalarda: Çelikhan'ın dağlık bir bölgede olduğu ve her kış yolların kapandığını, yetkililerin önceden gerekli tedbirleri alması gerektiğini ifade ederek, doğalgaza güvenen vatandaşların odun kömür almadığı, soba kurmadığı için soğuğa mahkum edildiklerini, ocaklarda yemek pişiremedikleri için evdeki çoluk çocuğun aç kaldığını belirtti.

Akmercan firması tarafından abonelere gönderilen mesajda:

"Adıyaman bölgemiz ve çevresindeki yoğun kar yağışı nedeniyle Çelikhan ilçesi ve Pınarbaşı beldesine ulaşım elverişsiz hava koşulları nedeniyle sağlanamamaktadır. Karayollarının açılmasını müteakip Çelikhan ve Pınarbaşı şehirlerine CNG sevki tekrar başlayacaktır. Doğalgaz akışının sağlanması Devletimizin tüm imkanları seferber edilmişolup, yaşanan aksaklık nedeniyle siz değerli abonelerimizin anlayışı için teşekkür ederiz." 
ifadelerine yer verildi.
1000
icon
Halk 3 Mart 2022 20:54

Acaba ikinci faz çalışmalar nezaman başlayacak bilgisi olan varmi

0 0 Cevap Yaz
yusuf derici 26 Ocak 2022 11:25

Dökme su ile değirmen dönmez.Sürgü'ye kadar borular döşensin;böylece Sürgü'ye kadarki köylerimiz de faydalanmış olur.Depo işi yürümez,olmaz.Çelikhan'ı kandırdılar.Resmen halkın sağlığı ile oynadılar.Hayal kırıklığına uğradık.Adamakıllı borulları döşesinler .Beceremimorlarsa istifa etsinler.Dökme su ile bu çark dönmez.

0 0 Cevap Yaz
Tarafsız siyaset 20 Ocak 2022 14:43

Çelikhan =rezillik

0 0 Cevap Yaz
Mustafa 19 Ocak 2022 16:02

Böyle olacağı beliydi taşıma suyla değirmenin dönmiyeceği acaba yetkililer bilmiyormu

0 0 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir