ÇELİKHAN SEÇİM SONUCUNUN OKUNMASI

Özel 1 Mayıs 2019 23:29
Videoyu Aç ÇELİKHAN SEÇİM SONUCUNUN OKUNMASI
A
a

Malumunuz 31 Mart tarihinde tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde bir seçim süreci yaşadı. İlçemizde 3 aday yarıştı. Yarışın sonucunda halkın büyük bir teveccühü ile Mustafa Bulut 4. Kez belediye başkanı seçildi.

Peki; Mustafa Bulut’un bu kadar farklı kazanmasının altında neler yatıyor. Biraz buraya bakmak gerekmiyor mu?
2009 seçimlerinde Mehmet Bora’dan 509 fark yiyen Mustafa Bulut ne oldu da o günden bugüne Mehmet Bora’ya 1451 oy fark attı.
944 nasıl 1451 oldu diye soracak olan olursa, 2009’dan 509 fark yiyen bir Bulut’tan söz ediyoruz.
2014 seçimlerini 8 oy ile kazanan Bulut, bu seçimde tarihi bir fark olan 944 oy farkı attı.
Mehmet Bora 2014’de seçimleri kaybettikten sonra Adıyaman’a yerleşmiş olması onun siyasi hayatının sonu olmuştu. Ancak Bulut’un yıpranmış olması Bora’nın hala konuşulmasını sağlıyordu.
Bulut ve Bora’nın kaybetmesini isteyen ciddi bir çoğunluk olmasına rağmen genç aday Abdurrahman Yaylagül halktan gerekli teveccühü göremedi.
Bora ve Yaylagül için başka bir zaman değerlendirme yapacağım. Ancak şimdi konumuz Bulut’un farklı seçim zaferinin arkasında olan gerçekler olduğu için buraya odaklanacağım.
  1. Mustafa Bulut’un 40 yıllık siyasi hayatında yapmadığı kadar kişilerle bire bir seçim çalışması yapması bu sonucu ortaya çıkarmıştır.
  2. Mustafa Bulut 15 yıllık Belediye Başkanlığı hayatında hiçbir dönem bu kadar hizmet yapmadı. 2014-2019 arası Çelikhan’ın tarihinin atılım dönemiydi. Büyük projeler hayata geçirildi. Belediyecilikte iyi işler yapıldı.
  3. İktidar partisinden olması, çok sayıda vatandaşın işini görmesi,
  4. 4 milletvekilinin çeşitli zamanlarda seçim gezisi yapması,
  5. Milletvekili Yakup Taş’ın Çelikhan ile olan özel bağı ve Yakup Taş’ın bire bir yaptığı olağan üstü görüşmeler.
  6. Sitemiz eski Editörü Mustafa Aloğlu’nun Milletvekili danışmanı olması ve hemşerilerimiz ile bire bir ilgilenip, onların işlerine koşuşturması.
  7. Milletvekillerinin, bazı müdürlerin görevden alınacakları sözünü vermesi,
  8. Eğitim Bir Sen başkan yardımcılarından birinin müdürlük ile görevlendirilmesi,
  9. Atanmış Kaymakama karşı seçilmiş Belediye Başkanına hakarete varan yazılar ve paylaşımların yapılması
  10. Abdurrahman Yaylagül’ün Mustafa Bulut’un aile çevresini ikiye bölüyormuş gibi görünmesi, ancak bu durumun Bulut’un aile çevresinden hiç görmediği kadar destek görmesi
Başka faktörlerde mutlaka vardır. Ancak bizim yaptığım gözlem bunlardır.
 
1000
icon
gerçek 13 Mayıs 2019 13:54

mustafa bulut kendi şahsıyla kazandı.ne aloğlu ne vekili nede neçi olduğu belli olmayan eğitim sendikası

0 1 Cevap Yaz
Hususiye 4 Mayıs 2019 09:42

Sen adını ve gönlündeki leri yaz belki kemik yağar

0 1 Cevap Yaz
Hunerment 3 Mayıs 2019 22:27

Kısacası aloğlu,vekili ve o yeni müdür kazandırdı de geç.10 madde sırala ma..birileri de gönlünden geçenleri yorumlara yazsın...

0 0 Cevap Yaz
.:. .:. .:. 3 Mayıs 2019 22:00

Mustafa Bulut, Çelikhan'a belediyecilik hizmeti yapacağını vadetmedi.İlçeye, Genel hükumet hizmeti getireceğini ve hemşerilerine bürokratik meselelerde yardımcı olacağını vadetti.Bunları da yaptı.Bu nedenle seçmenini elinde tuttu ve yeni seçmenler de kazandı.Diğer adaylar ise belediyecilik hizmeti vadettiler ve kazanamadılar.Demek ki milletimiz bir belediye başkanı seçmek yerine bürokraside kendine yardımcı olacak bir "siyasetçi" seçmek istemiş.

0 3 Cevap Yaz
Fatih baştuğ 2 Mayıs 2019 15:50

Yaptığınız tesbitler doğru bora bir önceki seçimde 1900 oyu çantada keklik gördü. Türkiyenin hiç bir yerinde ırgat adamdan başkan seçmedilerki çelikhanda da seçsinler. Bunun etkisi çok ama abartılacak kadar çok değil. Bence mustafa bulut geniş kapsamlı bir menfeaat dokunurluğuna girdi buda oy patlamasını doğurdu. Öyle ya da böyle adam nokta atışlar yaptı ve kazandı kiminin gönlünü selamla kiminin gönlülünü de kelamla aldı. Ben bu seçimde şunu Söylemek istiyorum. bir zamanlar buluta destek verirken. Bize ırkçılık yapıp bizi mahallede yanlız bırakan şereften ve namustan bahseden boranın bazı taraftarları ne oldu size. Demekki iş menfaate binince şeref yıllık izine çıkıyormuş. Bir seçimde ırkçılık yapılmaz. Herkes münasip gördüğü adama oyunu verir ve mesele kapanır. Bizim köyde buna demokrasi derler sizin köyde havalar nasıl ?

8 4 Cevap Yaz
.... 2 Mayıs 2019 13:25

:)

0 0 Cevap Yaz
hulisi 2 Mayıs 2019 08:26

tespitler 10 numara bu kurum müdürünün ********* olduğunu açık açık yazsaydınız

5 0 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir