Almanya'da Çelikhan Tütünü Tanıtıldı

Çelikhan 23 Eylül 2022 23:11
Videoyu Aç Almanya'da Çelikhan Tütünü Tanıtıldı
A
a

Almanya Dortmund Tütün Fuarında Çelikhan Tütünü tüm Dünya’ya tanıtıldı.

Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, Çelikhan Tütün Kooperatifi Başkanı Abdurrahman Kaya ve Ak Parti Adıyaman Milletvekili Av. Muhammed Fatih Toprak, Almanya'nın Dortmund kentinde düzenlenen Tütün Fuarına katılarak, Çelikhan Tütünü’nün Dünya’ya tanıtımına yönelik görüşmeler gerçekleştirdi. 
Essen Türkiye Başkonsolosu Tolga Şimşir ve Düsseldorf Ticaret Ataşesi İrem E. Konuk ile biraraya gelen heyet, Çelikhan Tütününün Dünya'ya tanıtılması ve pazarlanması konusunda istişarelerde bulundu.
Gerçekleştirilen ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan

Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut; "Çelikhan'ımızın geçim kaynağı olan tütünün ve ilçemizin geleceği açısından çok önemli bir ilki gerçekleştirdik. Büyük emeklerle yetiştirilen tütünümüzün Dünya'ya tanıtımı konusunda önemli bir yere sahip olan Dortmund Tütün Fuarına katılmayı tütün üreticilerimiz adına büyük bir adım olarak görüyoruz." dedi.

S.S. Çelikhan Tütün Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Abdurrahman Kaya açıklamasında: "Tek başına içilebilir olması bakımından Dünya'da eşsiz bir yere sahip olan Çelikhan tütününü, Fuara katılan insanlara tanıtarak önemli bir adım atmış bulunmaktayız. Önümüzdeki yıl çok daha kapsamlı bir şekilde, Dortmund Tütün Fuarında açacağımız Çelikhan Tütün Standında, tüm Dünya'ya Tütünümüzün tanıtımını yaparak, yurt dışına Çelikhan Tütününü ihraç etmeyi ve Çelikhan Tütününe Dünya genelinde marka değeri kazandırmayı hedeflemekteyiz." dedi.

1000
icon
Yandım Ali 16 Aralık 2022 20:54

Biz bulamıyok tütün mekan istabul ilgililere duyorum

0 0 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir