ÇELİKHAN EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNE AMBULANS TAKVİYESİ YAPILDI…

Sağlık 7 Mart 2018 10:55
Videoyu Aç ÇELİKHAN EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNE AMBULANS TAKVİYESİ YAPILDI…
A
a

Çelikhan evde sağlık hizmetlerinde, hizmet kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar kapsamında kullanılan ambulans sayısına bir tane daha eklenerek hizmet araç sayısı arttırıldı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Hastane Başhekimi Uzm.Dr. Hanife BOLAT; “İlçemizde yürütülen Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında ilçe ve bağlı köylerde ikamet eden hastalarımızdan ilk muayeneleriyle beraber hastanelere başvuramayacak durumda olanlar ve ilk aşamada yatağa bağımlı hastalar olmak üzere; bedensel engellilik nedeniyle evde tıbbi desteğe ihtiyacı olan, KOAH vb. solunum sistemi hastalığı olan, terminal dönem palyatif bakım hastalığı olan, ileri derecede kas hastalığı olan bireylere evinde ve aile ortamında, sağlık hizmetini sunarak bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek amaçlanıyor. Bu bağlamda İlçemizde sürdürülmekte olan evde sağlık hizmeti kalitesini arttırmak ve hastalarımıza daha çabuk ulaşmak içinhizmet araç sayımıza bir takviye daha yaptık.”

Dr.BOLAT,” Vatandaşlarımızın hastaları ile ilgili olarak Evde Sağlık Hizmetleri Birimine başvuracakları telefon numarası 444 38 33’tür.” dedi.

Kaynak : Çelikhan Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir