Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 17-01-2022 13:41   Güncelleme : 17-01-2022 13:41

Tutdere:"Çelikhanlının Yol Çilesine Son Verin"

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında Adıyaman-Çelikhan yolunu tekrar meclis gündemine taşıyarak ‘Çelikhanlıların yol çilesine son verin’ çağrısında bulundu.

Tutdere:

Milletvekili Abdurrahman TutdereTBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında Adıyaman-Çelikhan yolunun seçimden seçime hatırlandığını fakat yolun bir türlü hayata geçirilemediğini ve sorunun görmezden gelindiğini ifade ederek yolun yapımı için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

AKP Seçim Meydanlarında Defalarca Söz Verdi, Daha Sonra Sorunu Görmezden Geldi

Milletvekili Tutdere yaptığı konuşmasında, AKP iktidarının seçim dönemlerinde Adıyaman-Çelikhan yolu için defalarca söz verdiğinin altını çizerek seçimlerden sonra bu sözünü unuttuğunu dile getirdi.

AKP’nin Adıyaman- Çelikhan yolunu görmezden geldiğini ifade eden Milletvekili Tutdere, “Adıyaman-Çelikhan yolu yıllardır kaderine terk edilmiş durumda. İktidar bugüne kadar defalarca söz verdi ancak bugüne kadar bu sözünü yerine getirmedi, sorunu görmezden geldi.” dedi.

Çelikhan Yolu Yapılmayı Bekliyor

Adıyaman- Çelikhan yolundaki yetersizlik nedeniyle çok sayıda trafik kazasının yaşandığını ifade eden Milletvekili Tutdere, “Her yıl, ölümlü ve maddi hasarlı çok sayıda trafik kazasının yaşandığı Çelikhan yolu yapılmayı bekliyor. Yolun yetersizliği nedeniyle Adıyamanlı mağdur, Çelikhanlı mağdur, bu yolda yolculuk yapan tüm yurttaşlarımız mağdur.” şeklinde konuştu.

Çelikhanlının Yol Çilesine Son Verin

Adıyaman-Çelikhan yolunun yapımı için Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’na çağrıda bulunan Milletvekili Tutdere, “Buradan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na çağrıda bulunuyorum: Çelikhanlının Adliyesini kapattınız, yatılı okulunu kapattınız bari Çelikhanlının yolunu yapın, bu yol çilesine son verin.” dedi.

AdminAdmin