Adıyaman
Giriş Tarihi : 15-04-2021 21:44   Güncelleme : 15-04-2021 21:44

TUTDERE: VATANDAŞLARIMIZ TEDAVİ OLMAK İÇİN ÇEVRE İLLERE GİTMEK ZORUNDA

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında “Adıyamanlı hemşehrilerimiz tedavi için çevre illere gitmek zorunda kalıyor” dedi.

TUTDERE: VATANDAŞLARIMIZ TEDAVİ OLMAK İÇİN ÇEVRE İLLERE GİTMEK ZORUNDA
Kentin ihtiyacı olmasına rağmen Adıyaman’da ki kamu hastanelerinde çocuk nörolojisi, hematolojisi, onkolojisi, nefrolojisi, yetişkin nefrolojisi ve radyasyon onkolojisi bölümlerinin olmadığını ifade ederek Sağlık Bakanı’na bu bölümlerin açılması ve ilgili branşlardan hekim atanması için çağrıda bulundu.

Adıyaman’da bulunmayan bölümlerde tedavi almak zorunda kalan  hastaların çevre illere girmek zorunda kaldıklar için mağduriyetler yaşadığını vurgulayan Tutdere, “Pandemiyle mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık çalışanlarına ve doktorlara olan ihtiyaç daha da artmıştır. Adıyaman'da bulunan kamu hastanelerimizde çocuk nörolojisi, hematolojisi, onkolojisi, nefrolojisi, yetişkin nefrolojisi ve radyasyon onkolojisi bölümleri bulunmamaktadır. Bölümler bulunmadığından bu bölümlerde tedavi almak zorunda kalan hastalarımız mağdur durumdadırlar, o hastalarımız çevre illere giderek tedavi olmak zorunda kalıyorlar, bu durum da büyük mağduriyetler yaratmaktadır.
 
Adıyaman’a Acilen Çocuk Endokrini Uzmanı Atanmalıdır
 
Ayrıca, 400 yataklı hastanede çocuk endokrin uzmanı bulunmadığını da ifade eden Tutdere, “Buradan, Sağlık Bakanlığına açıkça çağrıda bulunuyorum: Adıyaman'da bulunan, özellikle, 400 yataklı hastanemizde eksik olan çocuk endokrin uzmanı doktorunun atamasının yapılmasını, ayrıca, Adıyaman'daki diğer kamu hastanelerinde eksik olan bölümlerin açılarak buraya doktor atamalarının yapılmasını ve Adıyamanlıların sağlığının korunmasını Adıyaman’da yaşayan bütün vatandaşlarımız adına talep ediyoruz.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.
 
Tutdere ayrıca Adıyaman’da bulunmayan çocuk nörolojisi, hematolojisi, onkolojisi, nefrolojisi, yetişkin nefrolojisi ve radyasyon onkolojisi bölümlerinin açılması ve ilgili branşlardan doktor ataması yapılması talebiyle Sağlık Bakanlığı’na yazılı bir soru önergesi verdi.
 
AdminAdmin