Siyaset
Giriş Tarihi : 12-12-2021 23:08   Güncelleme : 12-12-2021 23:08

MİLLETVEKİLİ TAŞ ÇELİKHANLI GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş, Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Duran, Vakıf Yönetimi Ve Çelikhanlı Gençlerle bir araya geldi.

MİLLETVEKİLİ TAŞ ÇELİKHANLI GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ
Ankara’da yaşayan Çelikhanlılar ile Adıyamanlılar Vakfı Ankara şubesinde bir araya gelen Milletvekili Taş, Vakıf Başkanı Hüseyin Duran’dan vakıf çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Vakıf Başkanı Hüseyin Duran, Vakfın çalışmaları hakkında Milletvekili Yakup Taş’ı bilgilendirdi.
Başkan Duran, 212 öğrenciye burs verdiklerini, Vakfın sürekli olarak açık olduğunu ve Vakfın Adıyamanlıların her türlü etkinlikleri için müsait olduğunu ve tüm Adıyamanlıların burayı kendi evleri gibi kullanabileceklerini söyledi. Milletvekili Yakup Taş’ın vakfı ziyaret etmesinden de büyük memnuniyet ve gururu duyduklarını belirtti.
Vakıfta bir araya gelen Çelikhanlılara hitaben konuşan Milletvekili Yakup Taş, Çelikhan’ın son yıllarda hizmet anlamında ciddi yatırımlar aldığını, Çelikhan’ın alt yapı sorununun kalmadığını, doğalgaza kavuştuğunu ve son günlerde de ana yolların asfalt yapıldığını söyledi. Belediye Başkanı Mustafa Bulut’un Milletvekilleri ile güzel diyalog içerisinde olduğunu ve Milletvekilleri olarak da Çelikhan konusunda her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.
Çelikhan’ı dünyaya tanıtan en önemli ürün olan tütün konusunda ise kooperatifleşme sürecinin bitme aşamasına geldiğini ve önümüzde ki günlerde kooperatifin tütün alımına başlayacağını söyledi.
Kooperatifleşme ile birlikte Çelikhan tütününün karışımdan kurtulacağını ve marka değeri ile halkın daha kazançlı çıkacağını söyledi.
Çelikhanlılar adına Ömer Korkmaz ve Mehmet Bulut, Milletvekili Yakup Taş’a kendilerini yalnız bırakmayıp  etkinliklerinde bulunduğu için teşekkür ettiler.
 
AdminAdmin