Eğitim
Giriş Tarihi : 25-09-2023 21:38   Güncelleme : 25-09-2023 21:38

KYK YURTLARINDA YEMEK NEDEN GECİKİYOR?

Pazartesi günü ders başı yapacak üniversitelerde okuyan milyonlarca öğrenci aç kalmayla baş başa bırakıldı?

KYK YURTLARINDA YEMEK NEDEN GECİKİYOR?
Depremin hemen ardından KYK Yurtlarına yerleştirilen binlerce depremzedenin yiyecek ödemelerini zamanında yapmayan KYK yetkilileri, şimdide öğrencilerin derse başlayacağı bugünlerde daha yurt yemeklerinin kimlere verildiği dahi belirlenmiş değil!
Hafta başından beri yurtlara gitmeye başlayan, özellikle Adıyaman, İstanbul, Ankara, Antalya gibi şehirlerde karşılanmıyor.
Önümüzdeki birkaç gün içerisinde gerekli önlemler alınmaması durumunda milyonlarca öğrencinin kahvaltı ve akşam yemeğinden mahrum kalacağını belirten bazı öğrenci velileri, KYK yetkililerinin bir an evvel pansiyonların bu sorununun çözülmesini talep ediyorlar.
Öğrenci yurtları öğrenci temsilcileri, sorunun acilen çözülmesi gerektiğine vurgu  yaparak, bu hayat pahalılığının olduğu bu zamanda dışarıda yemek yiyecek güçlerinin olmadığını belirterek sorunun acilen çözülmesini talep ediyorlar.
Eğer sorunun önümüzdeki birkaç gün içinde çözülmemesi durumunda mecburen evlerine döneceklerini ve sorun çözülene kadar okula devam etme şanslarının olmadığını belirterek, Sayın Cumhurbaşkanı ve Gençlik ve Spor bakanının bu durumu çözmelerini istediler.
AdminAdmin