Siyaset
Giriş Tarihi : 23-06-2023 01:27   Güncelleme : 23-06-2023 01:27

Ahmet Aydın, Bakan Yardımcısı oldu

27. Dönem Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve MSKB Başkanı Ahmet Aydın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan yardımcılığına atandı.

Ahmet Aydın, Bakan Yardımcısı oldu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan karara göre 17 bakanlıkta 68 Bakan Yardımcısı’nın ataması yapıldı.

Yapılan atamalara göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak;  Ahmet Aydın, Adnan Ertem, Faruk Özçelik ve Lutfihak Alpkan atandı.

Başarılarla dolu siyasi hayatında önemli görevlerde bulunan Ahmet Aydın, Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanvekilliği görevinde bulunurken, 2007’den 2018’e kadar yapılan tüm genel seçimlerde AK Parti Adıyaman milletvekili olarak meclise girmiştir.

Ak Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu Üyeliği görevlerini üstlenen Ahmet Aydın, 24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Grubunda Grup Başkanvekili olarak görevde bulunmuştur. Aydın, son olarak Milli Savunma Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

 

AdminAdmin