Adıyaman
Giriş Tarihi : 11-05-2021 17:27   Güncelleme : 11-05-2021 17:27

Adıyaman’da Filistin halkına 300 araçlık destek konvoyu

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları nedeniyle Adıyaman'da, Filistin halkı için 300 araçlık destek konvoyu düzenlendi.

Adıyaman’da Filistin halkına 300 araçlık destek konvoyu

İsrail polisinin 7 Mayıs akşamı teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa'daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etmesiyle başlayan ve gün geçtikçe artan saldırılar Adıyaman'da yapılan basın açıklamaları ile kınandı.

İnsanı Yardım Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Halit Tekbaş, yaptığı açıklamada, "Kutsal mabedimiz Mescid-i Aksa uluslararası camide de devlet vasfı taşıyan ama gerçekte son derece organize bir terör devleti gibi davranan İsrail’in türlü entrikalarla mübarek şehir Kudüs’ü Yahudileşme  politikaları devam etmemektedir. İsrail cuma başlayan ve halen devam eden saldırılarında yüzlerce Filistinli ve bu olayları görüntülemeye çalışan onlarca basın mensubu yaralandı. Uluslararası kamuoyu sivil toplum kuruşları, siyasal kurumlar, siyonistler bu şımarık işgalciler ve kural tanımaz tavrına karşı bir an önce bir araya gelmeli ve elini taşın altına koymalıdır. Bu kurumlar İsrail’in tavrına karşı sessizliğini koruduğu müddetçe bu saldırılar devam edecek Filistin’de barıştan uzaklaşıdan söz etmek mümkün değildir. Dil, din, ırk gözetmemeksizin herkesin özgürce yaşadığı bir Kudüs’ten bahsetmek, istiyorsak geçmişin tecrübeleri ve   bugün yaşananları göz önünde bulundurmak tüm dünyanın vazifesidir." şeklinde ifade etti.

Basın açıklamasının ardından 300 araç konvoy, kornolar ve bayraklar eşliğinde şehir merkezinde tur attı.

AdminAdmin