ZERBAN KURUYOR!

Çelikhan 24 Şubat 2017 01:26
Videoyu Aç ZERBAN KURUYOR!
A
a

Çelikhan ilçesine bağlı Pınarbaşı beldesi sınırlarında bulunan Zerban kaynak suyu kuruma noktasına geldi.

Son yılları kurak geçiren Çelikhan ilçesi, Ocak ayında yağan kar yağışı halkı umutlandırmış ancak şubat aynının kurak geçmesi nedeni ile ilçede bulunan tüm su kaynakları neredeyse tamamen bitmiş duruma geldi.
İlçe sınırlarındaki en büyük su kaynaklarından biri olan ve Alevi vatandaşlar için kutsal sayılan Zerban kaynak suyu bu yıl son yılların en az seviyesine düştü.
Yöre halkı Zerban kaynağının hiç bu kadar azalmadığını ve durumun kendilerini korkuttuklarını söylediler.
Yılın bu dönemide Zerban’ın akın akın akması gerektiğini ancak Pınarbaşı beldesinin içme suyu ihtiyacını bile karşalayamadığını  belirten Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Çalğan,  Kuraklığın vatandaşı ve kendilerini korkuttuğunu söyledi.
Yöre halkından olan ve Zerban’a lokma dağıtmaya gelen Sevim Kurudere isimli vatandaş, Zerban’ın kendileri için çok önemli olduğunu ve Zerban kaynağından gelen suyun az olmasının kendilerini korkuttuklarını söyledi.
 
Kaynak : Çelikhan Haber
1000
icon
MİLLET-HALK-VATANDAŞ 23 Mart 2017 10:29

Sn: ALOĞLU Pınarbaşı Kasabası'nın problemlerini sitenizde paylaşıyorsunuz... İyi, hoş lakin insanlara sınıf ayrımı yapıp 2. sınıf muamelesi yapmaya çalışarak bir gazetecenin yapması gerektiği gibi objektif olamıyorsunuz, mezhep ayrımı yapıyorsunuz. Zerban Ziyareti; sadece ALEVİ VATANDAŞLARI'nın değil tarihe ve pirlere,ermişlere yani ALLAH'a daha yakın olan insanlarımızın inancı olan bir ziyarettir. ve altını çİzerek söylüyorum madem ki böyle bir düşünceniz var o ziyareti sadece Alevi olan Bulam Halkı degil siz Sunni olan Çelikhan halkı da ziyaret ediyor suyundan faydalınıyorsunuzn.Hatta Ramazan orucu zamanı iftarlarınızı orda açıyor ,yer yer piknik yapıyorsunuz. şayet sadece Alevilere ait bir türbeyse ne ziyaretine geliniz nede suyundan faydalanmayınız yada bin düşünüp bir söyleyiniz kabul edin ayrımcılık yapıyorsunuz. Amaç sizi eleştirmek değil yanlış olan düşünce ve tabirlerinizin yanlışlığını göstermektir.

0 1 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir