UYANAN NESİLLER MALATYA KİTAP FUARINDA

Çelikhan 10 Mayıs 2018 10:28
Videoyu Aç UYANAN NESİLLER MALATYA KİTAP FUARINDA
A
a

Kitap Kafe 60 Öğrenciyi Malatya Kitap Fuarına Götürdü

Selim SONKAYA/ÇELİKHAN(Adıyaman), (DHA)-ADIYAMAN’ın Çelikhan ilçesinde “Uyuyan Nesiller” projesi kapsamında 60 öğrenci Malatya kitap fuarına götürüldü.
Çelikhan ve Köylerini kalkındırma, Sosyal yardımlaşama ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Uyuyan Nesiller” projesi kapsamında 60 öğrenciyi Malatya kitap fuarına götürdü.
Kitap Kafe gezi amaçlı için öğrencileri Malatya Darende ilçesinde bulunan Somuncu Baba Külliyesini ziyaret edip dua ettiler. Daha sonra Günpınar şelalesini ve Levent Vadisi seyir tepeyi ziyaret ettiler.
Malatya ve Darende arasında bulunan 240 metre yüksekliğinde tepe üzerinde kurulan Levent Vadisi Seyir Tepesinde muhteşem manzara eşliğinde ve bir bölümü kalın cam ile kaplı olan yerde adrenalin tutkusu olan öğrenciler heyecanlı bir şekilde cam üzerine çıkarak doyasıya eğlenip fotoğraflar çektirdiler.
Gezi hakkında konuşan Proje sorumlusu Mustafa Aloğlu, “Kitap Kafe proje kapsamında daha önce 40 öğrencimizi Kahramanmaraş gezisine götürürken, ikinci sefere ise 60 öğrenciye Malatya kitap fuarı, Darende ilçesinde bulunan somuncu baba, Günpınar şelalesi ve levent vadisi gezisine götürdük. Günümüzde gençlerimizin çoğu cep telefonları ile zamanın çoğunu oyunlarla geçiriyorlar. Zaman büyük bir sermayedir ve o sermayenin anahtarı ve güvencesi kitap okumaktır” dedi.
 
Kaynak : C
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir