Tutdere, Çelikhan Yolunu Meclise Taşıdı

Çelikhan 30 Nisan 2019 22:56
Videoyu Aç Tutdere, Çelikhan Yolunu Meclise Taşıdı
A
a

Milletvekili Tutdere ölüm yolu olarak anılan Çelikhan-Adıyaman yolunu meclis gündemine taşıyarak Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’ne seslendi: Şimdiye kadar şikâyetlere kulak tıkadınız. Tedbir almanız için toplamda kaç kişi ölmeli?

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere TBMM’nin uzun süre sonra mesai yaptığı ilk genel kurul toplantısında ‘ölüm yolu’ olarak anılan Çelikhan-Adıyaman-Malatya yolunu gündeme taşıdı. Yolda son 2 ay içinde yaşanan beş kazada biri bebek 2 kişi hayatını kaybetti, yaklaşık 32 kişi yaralandı.

“Bu yolda tedbir alınması gerekiyor!”

Milletvekili Tutdere mecliste yaptığı konuşmada Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yapılan çağrı ve şikâyetlere bugüne kadar kulak tıkadığını vurgulayarak “Keskin virajları, meydana gelen ölümlü trafik kazalarıyla nam salmış, ‘ölüm yolu’ olarak tabir edilen Adıyaman Çelikhan-Malatya karayolu, bu ay içinde de ölüm saçmaya devam etti. Mart ve nisan aylarında meydana gelen 5 trafik kazasında 1'i bebek 2 yurttaşımız hayatını kaybetti, 32 yurttaşımız ağır şekilde yaralandı. Bu yolda gerekli tedbirlerin alınması, çalışmaların yapılması için daha kaç yurttaşımızın can vermesini bekliyorsunuz? Bu yoldaki hatanın belirlenmesi ve gerekli çalışmaların başlamasını Adıyaman halkı adına talep ediyoruz. Standart dışı olan yolun artan trafik yoğunluğu, trafik güvenliğini tehlikeye atıyor. Yol güzergâhındaki maden ocağı ve baraj şantiyelerine ait büyük ve küçük çok sayıda aracın güzergâhı kullanması nedeniyle risk sürücü ve seyahat edenler için daha da artmıştır. Yaşanan kazalarda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

Son iki ayda 5 kaza yaşandı

Çelikhan Malatya yolunda yalnızca son 2 ay içinde beş trafik kazası yaşandı. 32 yurttaş yaralanırken, biri bebek iki kişi hayatını kaybetti. Son olarak 29 Nisan’da yaşanan iki otomobilin kafa kafaya çarpıştığı kazada 5 kişi yaralandı, bir yaşındaki Abuzer Yeşilyurt yaşamını yitirdi. 19 Nisanda bir otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu 2 yurttaş yaralanırken, 24 Mart tarihinde iki minibüsün çarpışması sonucu 21 kişi yaralandı. 15 Martta yaşanan kazada ise, 27 yaşındaki ana sınıfı öğretmeni Cennet Üzümcü hayatını kaybederken, 6 aylık kızı ve eşi Mehmet Üzümcü kazadan yaralı olarak kurtuldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir