Celal TOPKAN

Fizik Yüksek Mühendisi, Araştırmacı Yazar, Siyasetçi, XX. Dönem Adıyaman Milletvekili. 1953, Besni / Adıyaman doğumlu. Baba adı Ali, anne adı Ayşe. İlkokulu köyünde okudu. 1968 yılında Besni Ortaokulunu birincilikle bitirdi. Ankara Yenişehir Sağlık Koleji yatılı sınavını kazandı (1958). Haziran 1972 tarihinde Ankara Yenişehir Sağlık Koleji Radyoloji Bölümünü birincilikle bitirdi. 1972-1981 yılları arasında Ankara Hastanesinde Radyoloji Teknisyeni olarak çalıştı. Ankara Hastanesi’nde gece çalışırken, gündüzleri üniversiteye devam etti. 1980’de Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1981-1995 arasında Ankara Numune Hastanesi Radyasyon Onkolojisi bölümünde sağlık fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi, Sosyal Demokrasi Derneği Genel Sekreteri olarak görev yaptı Celal Topkan, 24.12.1995 genel seçimlerinde CHP’den XX. Dönem Adıyaman Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Evli, 2 çocuk babasıdır. “Atatürk Sonrası CHP'nin Başarısızlığı” kitabının yazarıdır. Başka kitapları da vardır.

TOLUMUN TEMELİNE DİNAMİT KONULDU

A
a
Kur’an okumayı, öğrenmeyi, toplumun istişare yapılarak bilgiye ve ortak akla dayalı dayalı yönetilmesini, insanların yararına doğru olanın yapılmasını, yanlış olanın yapılmamasını, insanlar arasında ayırım yapılmamasını, eşitliği, adaleti, dayanışmayı, hoşgörüyü, barış içinde yaşamayı emrediyor.  
 
Türkiye’nin de aralarında yer aldığı 57 İslam ülkesinin yurttaşları, okumuyorlar. Kur’an’a göre yaşamıyorlar.  
Peygamberimiz Muhammet Mustafa toplumu istişareyle (ortak akla) yönetmiş olmasına karşın, istişare yaparak ortak akla dayalı yönetilen Müslüman ülke yoktur. Müslüman ülkeler, tek kişinin aldığı kararlarla yönetiliyorlar.  
 
Müslüman ülkelerin yurttaşları, Kur’an’da yer almayan, Kur’an dışı üretilmiş yapılar olan, Allah’ı ve dini kullanarak çıkar ve güç sağlayan tarikatların öğretilerine göre hareket ediyorlar.  
Bağımlılık kültürü ve öğretilmiş ezberlerle hareket ederek ülkeyi yöneten tarikat mensubu liderlerin, yaptıklarının doğruluğunu ve yanlışlığını sorgulamadan benimsiyor ve onaylıyorlar. 
 
Allah Kuran’da insanlar arasında ayırım yapılmamasını, insanlara eşit ve adaleti davranılmasını, emretmesine karşın, Müslüman ülkelerde eşitlik, adalet, dayanışma yoktur. Aksine, Allah’ı ve dini kullanarak güç, çıkar sağlayan tarikatlar ve tarikat mensupları arasında çıkar ve güç savaşı yaşanıyor. Hiçbir İslam ülkesinde barış ve huzur yoktur. 
 
Nüfusunun %99’u Müslüman olan Türkiye’de, kendisini Müslüman partisi olarak tanımlayan, Allah’ı ve dini kullanarak siyaset yapan AKP, 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan seçimlerde tek başına iktidara geldi. 19 yıldır tek başına iktidarda. AKP Genel Başkanı Erdoğan, 19 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’ni, istişare yapmadan tek başına aldığı kararlarla yönetiyor.  
AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın yönetiminde ekonomi çöktü. Erdoğan ve yakınları zenginleşirken, lüks ve şatafat içinde yaşarken, ülke ve toplum yoksullaştı ve geriledi. İşsizlik arttı. Üstüne üstlük bir de Erdoğan toplumu, inanlar, inanmayanlar, benden olanlar benden olmayanlar, Sünni Alevi, yerli ve milli olanlar yerli ve milli olmayanlar diye ayrıştırdı ve böldü. Toplumu bir arada tutan değerler, sevgi ve dayanışma yok edildi. Tolumun birliğinin, bütünlüğünün temeline dinamit konuldu. Ülkede barış ve huzur bozuldu.  
 
Halkımıza çağrım, Türkiye ve toplum bu anlayışla yönetilmeye devam edemez. Devam ederse ülke ve toplum parçalanır ve bölünür. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

duyurular DUYURULAR
arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir