Celal TOPKAN

Fizik Yüksek Mühendisi, Araştırmacı Yazar, Siyasetçi, XX. Dönem Adıyaman Milletvekili. 1953, Besni / Adıyaman doğumlu. Baba adı Ali, anne adı Ayşe. İlkokulu köyünde okudu. 1968 yılında Besni Ortaokulunu birincilikle bitirdi. Ankara Yenişehir Sağlık Koleji yatılı sınavını kazandı (1958). Haziran 1972 tarihinde Ankara Yenişehir Sağlık Koleji Radyoloji Bölümünü birincilikle bitirdi. 1972-1981 yılları arasında Ankara Hastanesinde Radyoloji Teknisyeni olarak çalıştı. Ankara Hastanesi’nde gece çalışırken, gündüzleri üniversiteye devam etti. 1980’de Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1981-1995 arasında Ankara Numune Hastanesi Radyasyon Onkolojisi bölümünde sağlık fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi, Sosyal Demokrasi Derneği Genel Sekreteri olarak görev yaptı Celal Topkan, 24.12.1995 genel seçimlerinde CHP’den XX. Dönem Adıyaman Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Evli, 2 çocuk babasıdır. “Atatürk Sonrası CHP'nin Başarısızlığı” kitabının yazarıdır. Başka kitapları da vardır.

SİYASETİN AMACI

A
a
Siyaset halka hizmet etmek için yapılan bir iştir. 
Halkın ve ülkenin sorunlarına, bilgi ve projeye dayalı çözüm üretmek için yapılan bir işidir.  
Halka fayda sağlamak, halkın yaşamını iyileştirme, yaşam standardını yükseltmek için yapılan bir iştir.  
 
Ülkenin üzerine oturduğu coğrafyasının jeostratejik ve jeopolitik fırsatlarını, tarihi ve kültürel zenginliklerini, yer altı ve yer üstü varlıklarını, ülkenin hizmetine sunma, ülkede zenginlik yaratmak, kalkındırmak ve geliştirmek için yapılan bir iştir.  
 
Siyasetin yapılma amacı gereği, kimin kendisine en iyi hizmet edeceğini halkın kendisi bilir. Bu bağlamda halka ve ülkeye hizmet etmek için seçilen cumhurbaşkanının, milletvekillerinin, partilerine kayıtlı üyelerle önseçimle halk tarafından belirlenmesi, siyasetin gücünü halktan alarak yapılması gerekiyor.   
Siyasetin amacına uygun yapılması, halka ve ülkeye beklenen faydayı sağlaması için bu bir gereklilik ve zorunluluktur.   
 
Ancak o zaman siyaset, halka ve ülkeye hizmet etmek ve halka fayda sağlamak için yapılan bir iş olur.  
Ülke gelişir ve kalkınır. Halkın aş ve iş sorunu çözülür. Ülke barış ve huzura kavuşur. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

duyurular DUYURULAR
arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir