Celal TOPKAN

Fizik Yüksek Mühendisi, Araştırmacı Yazar, Siyasetçi, XX. Dönem Adıyaman Milletvekili. 1953, Besni / Adıyaman doğumlu. Baba adı Ali, anne adı Ayşe. İlkokulu köyünde okudu. 1968 yılında Besni Ortaokulunu birincilikle bitirdi. Ankara Yenişehir Sağlık Koleji yatılı sınavını kazandı (1958). Haziran 1972 tarihinde Ankara Yenişehir Sağlık Koleji Radyoloji Bölümünü birincilikle bitirdi. 1972-1981 yılları arasında Ankara Hastanesinde Radyoloji Teknisyeni olarak çalıştı. Ankara Hastanesi’nde gece çalışırken, gündüzleri üniversiteye devam etti. 1980’de Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1981-1995 arasında Ankara Numune Hastanesi Radyasyon Onkolojisi bölümünde sağlık fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi, Sosyal Demokrasi Derneği Genel Sekreteri olarak görev yaptı Celal Topkan, 24.12.1995 genel seçimlerinde CHP’den XX. Dönem Adıyaman Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Evli, 2 çocuk babasıdır. “Atatürk Sonrası CHP'nin Başarısızlığı” kitabının yazarıdır. Başka kitapları da vardır.

MİLLETVEKİLLERİNİN İSTİFALARI

A
a
Siyaset, halka hizmet etmek, ülkenin ve halkın sorunlarını çözmek, halka fay sağlamak, halkın yaşamını iyileştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için yapılan bir iştir.  
 
Siyasetin yapılma amaç gereği, milletvekili adaylarının, partiye kayıtlı üyeler tarafından önseçimle belirlenmeleri, gücünü halktan alarak siyaset yapılması gerekiyor.  
 
Milletvekili adayları önseçimle belirlenir, gücünü halktan alarak siyaset yapılırsa, seçilen milletvekilleri, kendilerini seçildikleri illerdeki parti üyelerine ve halka karşı görevli ve sorumlu olarak görüyorlar. Siyaseti halk için, halka hizmet etmek için yapıyorlar. 
   
Milletvekili adayları, önseçimle belirlenmezse, gücünü halktan alarak siyaset yapılmazsa, seçilen milletvekilleri, kendilerini seçen parti üyelerini ve seçmeni yok sayıyorlar. Siyaseti kendileri için yapıyorlar. Başlarına buyruk ve keyfi hareket ediyorlar. 
 
CHP’de, üç milletvekilinin istifasını, bu şekilde değerlendirmek ve yorumlamak gerekiyor.  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

duyurular DUYURULAR
arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir