Celal TOPKAN

Fizik Yüksek Mühendisi, Araştırmacı Yazar, Siyasetçi, XX. Dönem Adıyaman Milletvekili. 1953, Besni / Adıyaman doğumlu. Baba adı Ali, anne adı Ayşe. İlkokulu köyünde okudu. 1968 yılında Besni Ortaokulunu birincilikle bitirdi. Ankara Yenişehir Sağlık Koleji yatılı sınavını kazandı (1958). Haziran 1972 tarihinde Ankara Yenişehir Sağlık Koleji Radyoloji Bölümünü birincilikle bitirdi. 1972-1981 yılları arasında Ankara Hastanesinde Radyoloji Teknisyeni olarak çalıştı. Ankara Hastanesi’nde gece çalışırken, gündüzleri üniversiteye devam etti. 1980’de Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1981-1995 arasında Ankara Numune Hastanesi Radyasyon Onkolojisi bölümünde sağlık fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi, Sosyal Demokrasi Derneği Genel Sekreteri olarak görev yaptı Celal Topkan, 24.12.1995 genel seçimlerinde CHP’den XX. Dönem Adıyaman Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Evli, 2 çocuk babasıdır. “Atatürk Sonrası CHP'nin Başarısızlığı” kitabının yazarıdır. Başka kitapları da vardır.

İSRAİL’İ ABD’Yİ VE ABD BAŞKANI JOE BİDEN’İ ŞİDDETLE KINIYORUM

A
a
İsrail sınırları içinde yer alan Kudüs Mescidi Aksa, Müslümanlar için kutsal bir mekandır. Müslümanlar, Müslümanlar için kutsal olan günlerde Mescidi Aksa’ya gider ibadet edeler. Bu davranış ve uygulama, Müslümanlar için bir gelenektir. 
Filistinli Müslümanlar, Ramazan ayını son cuma namazını kılmak için Mescidi Aksa’da namaz kılmak için toplandılar. İsrail askerleri, Mescidi Aksa’da namaz kılan Filistinli Müslümanlara saldırdılar. İşkence ettiler.   
İsrail askerlerinin, Mescidi Aksa’da namaz kılan Filistinli Müslümanlara saldırısı ve yaptıkları işkence, insan haklarına, din ve vicdan hürriyetine aykırı bir uygulamadır.  
Dünyada 57 İslam ülkesi var. İslam ülkelerinin, 1 Milyar 700 bin nüfusu var.    
İsrail, 4.5 milyon nüfusu olan bir ülkedir. İsrail’in, çevresi Müslüman ülkelerle çevrilidir.   
 
Dünyanın en büyük emperyalist gücü olan Amerika’nın; en büyük düşünce kuruluşu olan Rockefeller düşünce kuruluşunun yöneticileri, eğiticileri,  
ABD üniversitelerinin önde gelen bilim adamları,  
ABD’nin önde gelen iş adamları Yahudilerdir.  
Sırtını ABD’ye dayayan 4.5 milyon nüfusa sahip olan İsrail, Filistinlilerin şahsında 1 Miyar 700 bin nüfusu olan 57 İslam ülkesine meydan okumaktadır.  
 
1915 yılında Osmanlı Devleti sınırları içinde yaşayan Yahudiler, Osmanlı Toprakları üzerinde bağımsız devlet kurma çalışması başlattılar. Osmanlı Devleti Ordusu ile Osmanlı Sınırları içinde yaşayan Yahudiler arasında çatışma yaşandı. Osmanlı askerlerinden ve Yahudilerden ölenler oldu.  
Bölge ülkelerine egemen olmak için Türkiye’nin üzerine oturduğu coğrafyasının, feopolitik ve jeostratejik konumunu, kendisi için fırsata çevirmek isteyen Amerika’nın isteği ve önerisi ile Türkiye, 18 Şubat 1952 tarihinde NATO’ya üye oldu. Amerika bu tarihten başlayarak Türkiye’yi yönlendirmeye ve denetlemeye başladı.  
 
ABD Başkanı Joe Biden, Osmanlı ordusu ile Yahudiler arasında yaşanan çatışmayı soykırım olarak tanımladı. 24 Nisan günü Soykırım günü olarak ilan etti. Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türkleri ve soykırım yapmakla suçladı.   
 
CHP Çankaya İlçe Başkanı ve ilçe teşkilatı olarak, Emperyalist Amerika Devleti’ne sırtını dayayarak Mescidi Aksa’da namaz kılan, ibadet eden Filistinli Müslümanlara saldıran, eziyet eden İsrail Devleti’ni şiddetle kınıyoruz.  
Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türkleri, soykırım yapmakla suçlayan Amerika Devleti Başkanı Joe Biden’i şiddetle kınıyoruz.  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

duyurular DUYURULAR
arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir