Celal TOPKAN

Fizik Yüksek Mühendisi, Araştırmacı Yazar, Siyasetçi, XX. Dönem Adıyaman Milletvekili. 1953, Besni / Adıyaman doğumlu. Baba adı Ali, anne adı Ayşe. İlkokulu köyünde okudu. 1968 yılında Besni Ortaokulunu birincilikle bitirdi. Ankara Yenişehir Sağlık Koleji yatılı sınavını kazandı (1958). Haziran 1972 tarihinde Ankara Yenişehir Sağlık Koleji Radyoloji Bölümünü birincilikle bitirdi. 1972-1981 yılları arasında Ankara Hastanesinde Radyoloji Teknisyeni olarak çalıştı. Ankara Hastanesi’nde gece çalışırken, gündüzleri üniversiteye devam etti. 1980’de Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1981-1995 arasında Ankara Numune Hastanesi Radyasyon Onkolojisi bölümünde sağlık fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi, Sosyal Demokrasi Derneği Genel Sekreteri olarak görev yaptı Celal Topkan, 24.12.1995 genel seçimlerinde CHP’den XX. Dönem Adıyaman Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Evli, 2 çocuk babasıdır. “Atatürk Sonrası CHP'nin Başarısızlığı” kitabının yazarıdır. Başka kitapları da vardır.

BÜYÜK BİR CEHALET

A
a
Kurtuluş Savaşı, işgal güçlerine karşı, Anadolu’da yaşayan Türk, Kürt, Sünni, Alevi, Laz, Çerkez, kadın ve erkeklerin cephede verdikleri mücadele ile kazanıldı.     
 
Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’ni; yurttaşlık esasına dayalı, yurttaşlar arasında dil, din, ırk, renk, mezhep ve cinsiyet ayırımı yapmadan kurdu. 
Cumhuriyeti, Türk, Kürt, Sünni, Alevi, Laz, Çerkez, kadın ve erkeklerle birlikte inşa etti.  
 
Cumhuriyetin yurttaşlarını: 
Türk, Kürt, Sünni, Alevi, inanalar, inanmayanlar, benden olanlar benden olmayanlar, yerli ve milli olanlar, yerli ve milli olamayanlar diye ayrıştırmak ve bölmek, Türkiye Cumhuriyeti’nin yurttaşlık esasına, yurttaşlar arasında dil, din, ırk, renk, mezhep ve cinsiyet ayırımı yapmadan kuruluş ilkesine aykırıdır. Büyük bir ihanet ve suçtur.   
 
Allah, insanları ayırım yapmadan, eşit olarak yaratıyor.  
Allah’ın eşit olarak yarattığı kullarını, Türk, Kürt, Sünni, Alevi, inanalar, inanmayanlar, benden olanlar benden olmayanlar, yerli ve milli olanlar, yerli ve milli olamayanlar diye ayrıştırmak ve bölmek, Allah’ın insanları eşit olarak yaratmasına karşı gelmektir. Dinen büyük büyük suç ve günahtır.  
 
HDP, 18 Haziran 2018 seçimlerinde HDP'nin aldığı 6.5 milyon oy aldı.  
HDP’ye oy verenler yalnız kürler değiller. 
HDP’nin aldığı oyun 2.5 milyonu, solcularının, aydınların oyudur. 4 milyonu Kürt yurttaşların oylarıdır.  
İl il ilçe ilçe, köy köy sandık sonuçları analiz edilerek bu durum görülebilir. 
 
Belge ve bilgi ortaya koymadan HDP'ye oy veren Türk Kürt seçmenlerin hepsini, PKK terör örgütü mensubu olmakla suçlamak:   
Büyük bir cehalettir. 
Haksız ve hukuksuz bir iddia ve suçlamadır.  
Kürt yurttaşlara yönelik yapılan büyük bir haksızlıktır.    
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

duyurular DUYURULAR
arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir