Celal TOPKAN

Fizik Yüksek Mühendisi, Araştırmacı Yazar, Siyasetçi, XX. Dönem Adıyaman Milletvekili. 1953, Besni / Adıyaman doğumlu. Baba adı Ali, anne adı Ayşe. İlkokulu köyünde okudu. 1968 yılında Besni Ortaokulunu birincilikle bitirdi. Ankara Yenişehir Sağlık Koleji yatılı sınavını kazandı (1958). Haziran 1972 tarihinde Ankara Yenişehir Sağlık Koleji Radyoloji Bölümünü birincilikle bitirdi. 1972-1981 yılları arasında Ankara Hastanesinde Radyoloji Teknisyeni olarak çalıştı. Ankara Hastanesi’nde gece çalışırken, gündüzleri üniversiteye devam etti. 1980’de Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1981-1995 arasında Ankara Numune Hastanesi Radyasyon Onkolojisi bölümünde sağlık fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi, Sosyal Demokrasi Derneği Genel Sekreteri olarak görev yaptı Celal Topkan, 24.12.1995 genel seçimlerinde CHP’den XX. Dönem Adıyaman Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Evli, 2 çocuk babasıdır. “Atatürk Sonrası CHP'nin Başarısızlığı” kitabının yazarıdır. Başka kitapları da vardır.

ADIYAMAN HALKININ

A
a
Çağımız bilgi çağıdır.  
Kafasında projeleri, arkasında başarıları olan, 
Bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma, bilgiyi yönetme ve bilgiyi örgütleme yetenek ve becerisine sahip nitelikli insan gücüne dayalı yönetim çağıdır.  
Sorunlara çoğulcu ve katılımcı bir anlayışla, ortak akla, bilgi ve projeye dayalı çözüm üretme çağıdır.  
 
Bilgi çağının ve bilgi toplumunun işleyiş ilkelerine uygun olarak seçimlerde, kafasında projeleri, arkasında başarıları olan, bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma, bilgiyi örgütleme ve yönetme yetenek ve becerisine sahip olan,  
Siyaseti kendisi için değil ülke ve halk için yapan, kişilerin milletvekili, belediye başkanı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyesi, il ve ilçe başkanı seçen, yönetime getiren toplumlar ve ülkeler, iyi yönetiliyorlar. Başarılı oluyorlar. 
Gelişiyorlar, kalkınıyorlar ve zenginleşiyorlar.  
Toplumsal, ekonomik, siyasal ve kültürel sorunlarını çözüyorlar.  
Ülke ve toplum barış ve huzura kavuşuyor.  
 
Üzerine oturduğu coğrafyasının kendisine sunduğu tarihi ve kültürel zenginliklerine, yer altı ve yer üstü varlıklarına, genç ve dinamik nitelikli insan gücü potansiyeline rağmen Adıyaman gelişememiş, zenginleşememiş ve geri kalmış bir ildir.  
Adıyaman gelişmesi, kalkınması ve zenginleşmesi, aş ve iş sorununun çözülebilmesi için Adıyaman halkının seçimlerde, siyasal tercihini yaparken ve oyunu kullanırken: 
1- Kafasında Adıyaman’ın toplumsal, ekonomik, sosyal ve kültürel sorunlarının çözümüne yönelik projeleri, arkasında başarıları, olan.  
2- Adıyaman halkını tanıyan, sorunlarını bilen, 
3- Siyaseti kendisi için, kendisini ve çevresini zenginleştirmek için değil, Adıyaman ve Adıyaman halkını için yapacak, Adıyaman’ı ve Adıyaman halkını zenginleştirmek için yapacak olan kişileri milletvekili, belediye başkanı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyesi seçmesi gerekiyor.  
4- Adıyaman’ın gelişmesi, kalkınması, zenginleşmesi, toplumsal, ekonomik, sosyal ve kültürel sorunlarının çözülebilmesi, aş ve iş sorunun çözülebilmesi için bu bir gereklilik ve zorunluluktur. 
Aksi halde Adıyaman, üzerine oturduğu coğrafyasının kendisine sunduğu fırsatlarına rağmen kalkınamaz, gelişemez ve zenginleşemez. Gerilemeye ve yoksullaşmaya devam eder.  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

duyurular DUYURULAR
arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir