Celal TOPKAN

Fizik Yüksek Mühendisi, Araştırmacı Yazar, Siyasetçi, XX. Dönem Adıyaman Milletvekili. 1953, Besni / Adıyaman doğumlu. Baba adı Ali, anne adı Ayşe. İlkokulu köyünde okudu. 1968 yılında Besni Ortaokulunu birincilikle bitirdi. Ankara Yenişehir Sağlık Koleji yatılı sınavını kazandı (1958). Haziran 1972 tarihinde Ankara Yenişehir Sağlık Koleji Radyoloji Bölümünü birincilikle bitirdi. 1972-1981 yılları arasında Ankara Hastanesinde Radyoloji Teknisyeni olarak çalıştı. Ankara Hastanesi’nde gece çalışırken, gündüzleri üniversiteye devam etti. 1980’de Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1981-1995 arasında Ankara Numune Hastanesi Radyasyon Onkolojisi bölümünde sağlık fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi, Sosyal Demokrasi Derneği Genel Sekreteri olarak görev yaptı Celal Topkan, 24.12.1995 genel seçimlerinde CHP’den XX. Dönem Adıyaman Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Evli, 2 çocuk babasıdır. “Atatürk Sonrası CHP'nin Başarısızlığı” kitabının yazarıdır. Başka kitapları da vardır.

ADIYAMAN HALKI ALDATILIYOR

A
a
2002-2018 arasında yapılan seçimlerde AKP tek başına iktidara geldi. Adıyaman’ın toplam 5 milletvekilini 4’nü AKP kazandı. 
AKP Adıyaman milletvekilleri, belediye başkanları, üye ve örgütleri AKP iktidarında Adıyaman'a çok hizmet yapıldığını, Adıyaman’ın toplumsal, ekonomik, sosyal, işsizlik ve alt yapı sorunlarının çözdüklerini, Adıyaman’ı kalkındırdıklarını ve zenginleştirdiklerini iddia ediyorlar  
İddia edildiği gibi Adıyaman’a bu hizmetler yapıldığı için mi? AKP iktidarının birinci yılında 2003'te, AKP Genel Başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bağlı olan Devlet Planlama Teşkilatı’nın yaptığı “İller Arası Sosyo-ekonomik Gelişmişlik Araştırması Sıralamasında,” toplam 81 il arasında 65. sırada yer alan Adıyaman, AKP’nin devam eden iktidarında 2018 yılında AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bağlı olan Türkiye İstatistik Kurumunun yaptığı, “iller arası sosyo-ekonomik gelişmiş araştırması sıralamasında” toplam 81 il arasında 72. Sırada yer almıştır. AKP’nin iktidara geldiği 2003 yılına göre 7 basamak gerilemiştir.  Yoksullaşmış ve gerilemiştir. 
Devletin resmi rakamları, Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetiminde AKP iktidarında Adıyaman’ın gerilediğini ve yoksullaştığını söylüyor. Fakat AKP Adıyaman milletvekilleri, belediye başkanları, üye ve örgütleri AKP iktidarında Adıyaman'a çok hizmet yapıldığını, Adıyaman’ın toplumsal, ekonomik, sosyal, işsizlik ve alt yapı sorunlarının çözdüklerini, Adıyaman’ı kalkındırdıklarını ve zenginleştirdiklerini iddia ediyorlar. 
Devletin resmi bilgilerine ve verilerine rağmen halkı aldatıyorlar, yalan söylüyorlar.  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

duyurular DUYURULAR
arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir