KARMKUK SUYU ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Çelikhan 2 Eylül 2019 20:12
Videoyu Aç KARMKUK SUYU ÇALIŞMALARI BAŞLADI
A
a

Çelikhan İlçesinin içme suyu ihtiyacını karşılamak için projelendirilen Karmkuk suyu ihalesinin yapılmasının ardından iş makineleri ile çalışmalara başlandı.

Önceki yıllarda yaşanan olumsuz olaylar ve bölgedeki köylülerle yaşanan sorunlar neticesinde Karmkuk suyunun ihalesi yapılmasına rağmen, çalışmalar bir türlü başlatılamamıştı. Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut'un geçtiğimiz günlerde sitemize verdiği demeçte Çelikhan Kaymakamı Abdullah Demirdağ'ın köylülerle diyalog kurduğu ve çalışmaların başlayacağı bilgisini paylaşmıştı. 
2 Eylül günü sabah saatlerinde çok sayıda Jandarma, zırhlı araç ve Toma eşliğinde iş makineleri bölgeye intikal ederek, geniş güvenlik önlemleri eşliğinde çalışmalar yeniden başladı. Geçen dönemlerde yaşanan menfur olayların tekrarlanmaması için olağanüstü güvenlik tedbirleri alınırken, Çelikhan Devlet Hastanesi yanındaki köy yolu Jandarma ve Polis ekipleri tarafından provasyonlara engel olma amacıyla kontrol altına alındı. 
İş makineleri çalışken bir grup köylünün ellerinde Türk Bayraklarıyla protesto eylemleri yaptığı, ancak büyük bir sorun yaşanmadan çalışmaların devam ettiği bildirildi.


1000
icon
Çelikhanlı 3 Eylül 2019 08:47

kimin gücü kime yeterse . adıyaman elimizdeki bütün su kaynaklarımıza el koysun siz gidin zavallı köylünün suyuna el koyun elbet bir gün ALLAH'ın adaleti tecelli edecek ...

0 2 Cevap Yaz
anti çelikhanlı

Allahın adaleti mahkeme kararında tecelli etmiş zaten söz konusu köylünün bir metre karelik alanda dahi tarlada ürünü duruyorsa bu su çelikhan'a akmayacak kışın boşa akacağına millet faydalanacak burda kimsenin kimseye gücü yetme meselesi yoktur.

0 1
25 2 Eylül 2019 21:14

böylemi başladı

0 1 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir