Çelikhanlı Heykeltraş Kardan Folklor Ekibi Yaptı

Çelikhan 1 Ocak 2019 17:49
Videoyu Aç Çelikhanlı Heykeltraş Kardan Folklor Ekibi Yaptı
A
a

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde ressam ve heykeltıraş Hacı Fendoğlu(41), kardan folklor ekibi yaptı.

Çelikhanlı Ressam ve Heykeltıraş Hacı Fendoğlu ilginç bir etkinliğe imza attı. 
2014 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Gürsel Sanatlar ve Resim bölümünden mezun olan ve atanamayan Hacı Fendoğlu, kar yağışının ardından yöreye ait olan ve 12 kişiden oluşan kardan folklor ekibi yaptı. Fendoğlu, evinin önünde biriken karlar ile yöre insanlarını anlatan ve yöreye ait folklor ekibini yapması yoldan geçenler tarafından ilgiyle izlendi.
Sanata meraklı olduğunu ve uygun malzemeler olduğunda her türlü heykel yapabileceğini aktaran Ressam ve heykeltıraş Hacı Fendoğlu, şunları söyledi:
"Ben güzel sanatlar bölümü mezunu olduğum için her zaman sanata merakım vardır. Nerde sanat yapılmaya uygun malzemeler olsa orda sanatımı yaparım ve bundan da derin mutluluklar duyuyorum. Kar çalışmamıza gelince burada da yöremizin folklor ekibinin kardan heykellerini yaparak hem onların sanatına vefa borcumu ödedim hem de sanatımı icra ettim"dedi.


 
Kaynak : P.H.A
1000
icon
İsmet 3 Ocak 2019 15:39

Hacı kardeşim mesleğine hakim bir öğretmen ve sanatçıdır.Mesleğin en verimli çağında. Ücretli öğretmenlik yapıyor.41 yaşına gel mış kpss ye mi çalışa ailesini geçindir...

0 0 Cevap Yaz
Mehmet 1 Ocak 2019 22:59

Niye davulcu ve zurnacı heykelini yayınlamadınız Günah mı?! Editör: Bize gelen resimlerde onlar yoktu :)

0 0 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir