Çelikhan'da Covid-19 Hızla Yayılıyor

Çelikhan 11 Ağustos 2020 00:01
Videoyu Aç Çelikhan'da Covid-19 Hızla Yayılıyor
A
a

Kurban Bayramı sonrasında Çelikhan'da başlayan Covid-19 salgını, alınan tedbirlere rağmen yayılmaya devam ediyor.

Çelikhan Haber olarak edindiğimiz bilgilere göre Çelikhan İlçe merkezinde Covid-19 testi Pozitif çıkan hasta sayısı 15'e ulaşmış durumda. Ayrıca Kavak köyünde de 1 kişide hastalık tespit edildi.

İlçedeki Berber ve Çay ocaklarının tedbir amaçlı kapatılması, vatandaşları bir miktar tedbirli olmaya yöneltse de özellikle taziyelerde ve düğünlerde bulaş riskinin çok fazla olması sebebiyle, hastalık hızla yayılıyor.
Sosyal medya kanallarından ve sitemiz üzerinden sürekli vatandaşlarımızı kurallara uyma konusunda uyarıyoruz. Lütfen ziyaretlerinizi, misafirliklerinizi başka zamana erteleyin. Henüz geç kalınmış değil. Bize ve ailemize bulaşmadan gerekli tedbirleri alalım, maske takalım ama çenemizin altına değil, ağzımızı ve burnumuzu kapatacak şekilde takalım. En yakınımızdakilere bile fazla yaklaşmayalım. Unutmayalım, çoğumuzun yaşlı ve kronik hastalığı olan yakınları var, kendimizi düşünmüyorsak en azından onları düşünelim. 
 
1000
icon
mühendis 11 Ağustos 2020 11:16

sayın editör..sakıncası yoksa hastalığa yakalanan kişileri paylaşırsanız.herkesin birbirini tanıdığı çelikhan da izolasyon daha kolay olur..yayılma durdurulur..tabi yasal bi sakınca yoksa

0 1 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir