Tütün Yasasını Protesto Edenlere Müdahale

Okunma: 1706
Çelikhan 24 Kasım 2017 18:09
Videoyu Aç Tütün Yasasını Protesto Edenlere Müdahale
A
a

Adıyaman’da, OHAL kapsamında basın açıklamaların yasaklanmasının ardından tütün yasağını protesto etmek isteyenlere polis tarafından müdahale edildi.

Tütün eylemi

OHAL kapsamında Adıyaman Valiliği tarafından alınan kararla, izinsiz her türlü basın açıklaması 30 gün süreyle yasaklanmasının ardından sabah saatlerinde meclise sevk edilen torba yasa tasarısındaki, makaron veya yaprak sigara kağıdına ticari amaçla sarmalık kıyılmış tütün doldurarak satanlara 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası uygulanmasını protesto etmek isteyenler Ulucami Mahallesi Tütüncüler pazarı önünde  toplandılar.

Yaklaşık 4 bin kişi buradan Atatürk Caddesi üzerinden Adıyaman Valiliği önüne yürümek istedi.

Yürümek isteyen grubu polisler, anons ederek yürümemeleri konusunda uyardı. Uyarılara aldırış etmeyen grup, daha sonra yürümek isteyince çok sayıda Çevik kuvvet ve jandarma önlem alındı.

Yürümek isteyen gruba TOMA tarafından tazyikli su sıkıldı. Uzun süre dağılmayan gruplar kentte farklı noktalarda toplandı. Daha sonra hazır bekletilen TOMA, Çevik kuvvet ve jandarma, yürümek isteyen gruplara müdahale etti.

Tütünle ilgili başlayan protestoda çok sayıda yaralı ile gözaltına alınan oldu.

Gözaltına alınanlar emniyete götürüldü. Yaralananlar ise olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından ambulansla Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Kentte tütünü bahane ederek eylem yapmak isteyen gruplar ise kentin farklı noktalarında bekleyişini sürdürüyor.

Kaynak : pha
1000
icon
Aaa 19 Aralık 2017 16:49

Celikhan a Adiyaman a bu az , BASTIR REISSS !!

1 0 Cevap Yaz
tarafsız siyaset. 26 Kasım 2017 01:42

adıyaman ve celikhana bu az.sorgusuz sualsiz sen oy ver.referandumdan önce bakana tutünü sorun secimden sonra desin siz buna ragmen oy verin.iyi oldu.bunlar daha iyi günlerimiz tutuklama vs olacak.

1 2 Cevap Yaz
tarafsız siyaset. 26 Kasım 2017 01:42

adıyaman ve celikhana bu az.sorgusuz sualsiz sen oy ver.referandumdan önce bakana tutünü sorun secimden sonra desin siz buna ragmen oy verin.iyi oldu.bunlar daha iyi günlerimiz tutuklama vs olacak.

0 0 Cevap Yaz
Tütüncü 25 Kasım 2017 14:10

Ee millet pek değerli vekilimiz ahmet aydının açıklamalarına ne diyorsunuz. Diyor ki: Milleti kandırıyorlar yasak diye bişey yok. Sadece sattırmayacağız. Kooperatif kurun öyle satın . Peki iyi de vergiden niye hiç söz açmıyor.

1 3 Cevap Yaz
Mehmet 25 Kasım 2017 08:40

Ekmeğin peşinden koşan bu millete bu kadar da yapilmaz bu adaletsizliğe bir çözüm getirsinler

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR

Çelikhan'dan Dünyaya Açılan Pencere