Mustafa Aloğlu

ERDOĞAN VE VEKİLLER

A
a
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 30 Kasım’da aralarında Ak Parti Milletvekillerinin olduğu 18 ilden 51 milletvekili Sarayda görüştüler.
Ülke gündemi ve yerel sorunlarla ilgili 51 vekilden 21 tanesinin söz istediği ve 10 kişinin konuştuğu ANKA haber ajansından öğreniyoruz.
Rıza Zarraf konusunda Milletvekili Adnan Boynukara’nın çıkışı tüm herkesin dikkatini çekmiş ve Zarraf konusunda, yurtdışı yasağı konulsa, geçmişte yargılama yapılsa ve hesap sorulsaydı bu duruma gelmeyeceği mihvalinde konuşmuş.
Sayın Boynukara’nın dediğine bende altına imzamı atıyorum.
Genel konular ve yerel konularda dediğim gibi toplamda 10 vekil konuşmuş.
Yerel konularda ise Ak Parti Milletvekili Salih Fırat, Adıyaman’ın  tarım kenti olduğunu ancak sulama projelerinin hızlı ilerlemediğini belirtmiş.
Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan,” sanki Adıyaman’a hiçbir şey yapmamışız gibi konuşuyorsunuz. O kadar yatırımımız var.” Diyor.
Fırat ise,” yapılan yatırımları halka anlatıyoruz. Size de eksikleri bildiriyoruz.” Diyor.
Bunu her babayiğit söyleyemez.
Halk arasında her zaman şu söylenir.”vekiller sorunlarımızı yukarı iletmiyorlar”
Salih Fırat bir sonraki dönem milletvekili listesine girmeyebilir. Ama yaptığı çıkış ile toplantıya damgasını vurmuş. Toplantıda olan tüm vekillerin şaşkın bakışları arasında kahraman gibi olmuştur.
Erdoğan’ın yüzüne böyle konuşmak her babayiğidin harcı değil!  Milletvekillerimiz Adnan Boynukara genel konularda, Salih Fırat ise yerel konularda yaptıkları çıkış ile en azından benim için büyük bir değer olduklarını göstermişlerdir. Bunu belirtmekte fayda var.
Tütün konusunun gündem olduğu günlerde başta TBMM başkan vekili Ahmet Aydın ve Milletvekillerimiz Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat başbakan ile görüşmüş, Başbakan grup toplantısında Ahmet Aydın’ın ismini zikr ederek  vekillerimizin tütün için verdiği mücadeleyi kendi ağzı ile dillendirmişti.
 
 
 
 
1000
icon
Bilal taşçı 1 Aralık 2017 14:53

Bunlarin ne cesaretine nede samimiyetine güven olmaz.kusura bakma ama sy R T Erdogana vekillerin bu cikislarinada inanmiyorum.söz konusu ADIYAMAN in bi sikayetini dile getirmiş diye bu kadar abartmaya gerek yoktur.bunvekillerin asli görevi vatandaşın adına orda bulunmalaridir zaten.

0 2 Cevap Yaz
mehmet 1 Aralık 2017 14:42

Keşke bu kadar haksızlıga dik durup gür sesle ses çıkarsalar.cılız sesle olmaz tabi gercekten konuşmuslarsa.adıyaman genelde %70 ve uzeri destek verdi.ama ırgatdan,eğitimde son sıralada kurtulamadı.ayrıca yüzbinler terör damgası yedi ihraç oldu tık. Yoktabiki gercek suçlu cezasını hukuk cercevesinde alsın ve ceksin.unutmayalım her yerde oldugu gibi adıyamanda da insanlar işinden olmus ve cok magdur.yiğitlik yanlısa yanlıs demek. olan gariban köylu sehirli masum insanlara oluyor.çevremize bakalım .tütun,ırgat,ohal,magduru hep masumlar.özetle herhaksızlık karşında susmayalım.hakkımı demokratik sekilde arayalım

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

duyurular DUYURULAR
arşiv HABER ARŞİVİ