Çelikhan’da 40 Öğrenci Kahramanmaraş Gezisine Götürüldü

Okunma: 4169
Çelikhan 24 Ekim 2017 14:15
Videoyu Aç Çelikhan’da 40 Öğrenci Kahramanmaraş Gezisine Götürüldü
A
a

Çelikhan ilçesinde “Uyuyan Nesiller” projesi kapsamında 40 Üniversite öğrencisi Kahramanmaraş kitap fuarı gezisine götürüldü.

Çelikhan’da yeni açılan kitap kafe okuma salonu halkın hizmetine açılmasıyla kitapseverlerin büyük ilgisini çekiyor.
Çelikhan Ve Köylerini Kalkındırma, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan Gençlik Ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri destekleme programı kapsamında desteklenen,”Uyanan Nesiller” projesi kapsamında açılan Kitap Kafe Çelikhan gençliğinin hizmetine girdi.
Kitap Kafe’de kitap okumak isteyenlerin rahat bir şekilde okuyabilecekleri ferah ve konforlu salonun açılışının ardından proje ekibi ve üniversiteye hazırlanan gençler Kahramanmaraş’ta düzenlenen kitap fuarını ziyaret edip yayınevlerinin standlarını gezdiler.
Gezi hakkında konuşan Proje sorumlusu Sabri Altın, “Dünyada olup bitenleri ve zamanı yakalamanın tek yolu okumaktır. Medeni toplumlar okuyan toplumlardır. Medeniyetlerin inşasını her zaman okuyan gençler gerçekleştirir. Günümüzde gençlerimizin çoğu cep telefonlarıyla zamanlarının çoğunu oyunlarla geçiriyorlar. Oysa zaman büyük bir sermayedir ve o sermayenin anahtarı ve güvencesi kitap okumaktır. Avrupa’da ve Japonya’da bir kişi yılda 30-40 kitap okurken Ülkemizde ise 30-40 kişi ancak bir kitap okuyor. Bu tabloyu değiştirmek için gençlerimizle beraber Kitap Kafemizde zamanımızı kitaplarla geçireceğiz” dedi.
 
Kaynak : Selim Sonkaya
1000
icon
DEMİRHAN KIVANÇ 30 Ekim 2017 11:34

Aloğlu gibi cesur ve demokrat bildiğimiz bir gazetecinin, Meclisten geçen tütün yasasını haber yapmaması veya yapamaması çok ilginç.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR

Çelikhan'dan Dünyaya Açılan Pencere