BU YASA BU HALİ İLE GEÇMEYECEK

Okunma: 3570
Çelikhan 4 Ekim 2017 09:13
Videoyu Aç BU YASA BU HALİ İLE GEÇMEYECEK
A
a

TBMM başkan vekili Ahmet Aydın, Sitemiz Editörü Mustafa Aloğlu’nu arayarak, TBMM gündemine getirilen tütün yasasının bu hali ile geçmeyeceğini söyledi.

Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan ve TBMM gündeminde görüşülmek üzere TBMM başkanlığına sunulan yasa tasarısı tütünü tamamen yasakladığı gibi tütün dikimi ve üretimine ağır cezalar ile birlikte hapis cezası ön görüyordu.
 
Yasanın TBMM’nin TBMM’nin gündemine gelmesine Çelikhan halkı büyük tepki göstermiş, yasanın geçmesinin kabul edilemez olduğunu söylemişlerdi.
TBMM başkan vekili Ahmet Aydın, Adıyaman milletvekilleri, Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat,Salih Fırat ile brilikte, Başbakan Binali Yıldırım,Maliye Bakanı Naci Ağbal,Tarım,Gıda ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba ile görüştüklerini söyledi.
Yapılan görüşmeler sonucunda tütün yasasının bu şekil TBMM’den geçmeyeceğini üreticinin tütününü dikmesinin önünde bir engel olmayacağını söyledi.
Tütün konusunda il başkanlığından bügüne kadar her zaman mücadele verdiğini kaydeden Aydın, Tütünü istismar edenler ile tütün üreticilerini ayırt  edeceklerini ve bu bağlamda çalışmaların sürdüğünü kaydetti.
 
Kaynak : Çelikhan Haber
1000
icon
vatandas 8 Ekim 2017 00:13

Vallahi gundemi takip ettigim kadariyla hic de sizin soylediginiz gibi olmayacak. Insallah yanilan ben olurum. Allah bu insanlarin yardimcisi olsun.

0 0 Cevap Yaz
DEMİRHAN KIVANÇ 5 Ekim 2017 10:28

Değerli Vekillerimizden, tabiri caizse top çevirip lafı dolandırmak yerine Çelikhan Halkını rahatlatacak kesin çözümler bekliyoruz. Aksi durumda, seçim zamanı geldiğinde, Çelikhan Halkı'da top çevirip, lafı dolandırır.

0 0 Cevap Yaz
Slmn 4 Ekim 2017 10:51

Tütün üretiminin ne kadar zor olduğunu sayın Aloğlu gibi tütün ile ilgisi olan herkes bilir. Çiftçi zorluklar içerisinde tütününü zaten üretiyor. Üretiminde sıkıntı yok. Satımına gelince ne olacak o neden belirlenmemiş. İnsanlar en kötüsü gösterilerek başka dereceli kötü bir seçeneğe mi mecbur kılınacak. Ne olacak mesela bir fabrikalılaşma başlayıp çiftçiye fabrika mı gösterilecek? Sigara kağıdına yapılan vergilendirmeye bakıldığında bizim tütün paket haline geldiğinde hazırki sigaraların fiyatını çok geçecek. Bu da tütüne olan rağbetin azalmasına neden olur. Ne olacağını vekillerimizin ve devlet büyüklerimizin nasıl bir çözüm düşündüklerini de öğrenirsek ortalık bulandırılmaz ve çiftçi de o zaman rahatlar. Kimseye de bu kargaşadan yararlanma fırsatı doğmamış olur.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR