BAŞKAN BULUT:“TÜTÜN OLMAZSA OLMAZIMIZDIR”

Belediye 5 Kasım 2017 13:22
Videoyu Aç BAŞKAN BULUT:“TÜTÜN OLMAZSA OLMAZIMIZDIR”
A
a

Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut ve Tütün platformu sözcüsü Avukat Abdurrahman Tutdere Mercan tv’de yayınlanan Gazeteci Mustafa Aloğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Aloğlu İle Bakış Açısı” programına konuk oldular.

 
 
Tütün konusunda tütün platformu olarak geçmişten günümüze kadar verilen mücadeleyi anlatan Başkan Bulut ve Avukat Abdurrahman Tutdere, tütün konusunda ciddi bir ilerlemenin sağlandığını ancak tam olarak halkın yararına bir durumun olmadığını kaydettiler.
Tütün konusunda Milletvekillerinin ciddi manada destek sağladıklarını, TBMM alt komisyonada bazı değişikliklerin yapıldığını ancak birkaç değişikliğin daha yapılması gerektiğini aktardılar.
TBMM alt komisyonda yapılan değişikliklerin yanında genel kurulda yapılacak görüşmelerde de kaçakçılık bendine yapılan atfın ortadan kaldırılması ve “tek başına içebilir” ibaresinin eklenmesinin yanında birde  üretim için “ son teknoloji” kavramı yerine “ geleneksel üretim” kavramının eklenmesi gerektiğinin altını çizdiler.
Tütün Adıyaman ve Özellikle Çelikhan için hayati öneme sahip olduğunu kaydeden Başkan Bulut, Tütünsüz bir Çelikhan’da yaşamanın imkansız olacağını söyledi.
Başta TBMM başkan vekili Ahmet Aydın ve milletvekillerimiz olmak üzere bu süreçte emeği geçen sivil toplum kuruluşu ve üreticilere teşekkür eden Başkan Bulut, TBMM genel kurulunda istenilen değişikliklerin yapılması için tekrardan Ankara’ya gideceğini ve bu durumu TBMM başkan vekili Ahmet Aydın başta olmak üzere Milletvekilleri ile konuşacağını söyledi.
 
 
 
1000
icon
ak sıkıcı 1 Şubat 2018 18:08

yavsak aydınla ne konuşacaksınız daha alllah akıl fıkır versın sıze yasaklandı tutun yasakladı bırakın su trşıkcıları götleri kalkıyor sonra

0 0 Cevap Yaz
DEMİRHAN KIVANÇ 6 Kasım 2017 14:03

Torba yasa geçmemiş miydi? Ne zaman ve nasıl bir değişiklik yapılacak tam olarak anlayamadım.

0 0 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir